Úvodní stránka » Koupelny » Renovace koupelny panely Abitibi

Renovace koupelny panely Abitibi

Popis provedení

Jádro se nebourá, ale použije se jako nosič, na který se nalepí obkladové panely ABITIBI - dokonalá imitace obkladů. Při této metodě dochází k minimálnímu znečištění bytu a pouze ke krátkodobé odstávce vody a WC. V bytě je možno bydlet v průběhu rekonstrukce.

Lze provádět výměnu vany za sprchový kout, provést kompletní výměnu rozvodů vody, odpadů čí elektrických rozvodů a jiné.

Doba rekonstrukce celého jádra (koupelna,WC, venek jádra)8-10pracovních dnů.Lze provádět samostatně rekonstrukci koupelny, WC či venku jádra doba rekonstrukce pro každou samostatnou část je3-4 pracovní dny.

Při této variantě rekonstrukce není potřeba stevební povolení

 

Před rekonstrukci                                                            Po rekonstrukci                      


 


PANELY ABITIBI
(technické údaje)

Několik základních informací:

 

 

Uvedené panely mají rozměry 122 x 244 x 0,4 cm. Jsou vyrobeny z dřevěného jakostního tříděného substrátu, vyráběny jsou za vysokých tlaků a teplot. Výsledkem jsou desky vyznačující se vynikající tuhostí a stálostí tvaru. Nejsou použita žádná umělá pojiva, pouze přírodní lignin.
Obkladové desky jsou vyráběny v provedeních dřeva, palubek, cihel, kamene, obkladaček, kachliček či víceméně neutrálním provedení vhodném rovněž pro výrobu příček, nábytku, obklady stropů atd.
Vyznačují se špičkovým designem a všechny panely jsou omyvatelné, stálobarevné, odolné proti mechanickému poškození, koupelnové panely vodovzdorné a pro vodu nepropustné.
Řežou se ruční nebo elektrickou pilkou kruhovou nebo přímočarou s jemnými zuby.
Instalace je možná lepením, přibíjením, přišroubováním. Lepit je možno na jakýkoliv podklad - omítka, beton, dřevo, umakart atd.
Doplněny jsou velkým výběrem pěti kolekcí lišt ve 49 profilech a 12 různých barvách. Jako vhodný doplněk do koupelny jsou dodávány koupelnové rohy s poličkami ve 4 různých barvách.
Lepidla pro lepení panelů, koupelnových rohů a lišt mají kromě toho další široké využití - např. lepidlo
LN - 603 je prakticky univerzální, kvalitou i cenou nalezne těžko na českém trhu konkurenci.
Nyní ještě několik poznámek k jejich využití.
Dřevěné panely se hodí všude, kde se hodí klasické dřevěné obklady. Jsou cenově dostupné, jejich instalaci zvládne i trochu zručný zákazník. Nabízejí širokou škálu možností pro výrobu a rekonstrukce nábytku v kombinaci s obklady stěn, na obložení dveří atd.
Cihlové obklady se dají využít všude - byty, restaurace, vinárny, vstupní haly bank a jiných institucí.
Je zjevné, že všechny tyto typy panelů včetně tapetových, se hodí při provádění vnitřních izolací budov jako krycí desky. Zcela ojedinělé jsou použitím a charakterem koupelnové panely. Jejich vlastnosti se vyrovnají a v mnohém předčí klasické keramické materiály. Jejich provedení je dokonalé, vyvolávají vysoký estetický dojem. Lze je použít do koupelen, toalet, sprchových koutů, prádelen, kuchyní, ale i tam, kde je třeba dodržovat hygienu jako nemocnice, potravinářské obchody, řeznictví atd. Žádný obkladač není schopen odvést tak dokonalou práci jako při obložení těmito panely, rychlost instalace je při velkých plochách nesrovnatelná, což je dáno plochou panelu - 3 m2. Spáry obkladaček nešednou, nepraskají, stejně jako nepraská povrch dlaždiček. V naší republice jsou statisíce bytů s umakartovým jádrem nebo s jádrem s provedením na nepříliš vysoké estetické a řemeslné úrovni.

 

 

Obklady Abitibi jsou nanejvýš vhodným řešením v této situaci.
Pokud se jedná o lišty, jsou bezkonkurenční provedením i cenou. Lišty v pestré paletě barev a tvaru jsou dokonalé, rovné, pružné a ohebné. Kromě použití v kombinaci s panely Abitibi je můžete použít jako kobercové lišty, při tapetování, zdokonalení interiéru, při výrobě nábytku atd. Panely mají hygienický a požární atest. Panely procházejí v USA náročnými testy. Jsou zkoušeny dle velmi přísných amerických norem "Americana National Standard" ANSI/AHA A 155.5 - 1988. Kromě přesností rozměrů a jejich toleranci musí splňovat celou řadu dalších požadavků, počínajíc jakostí povrchu až po odolnost proti ušpinění.
Panely jsou testovány "metodou padajícího písku" na odolnost proti otěru, je zkoušena adheze povrchové vrstvy vůči podkladu, lesk panelu.
Blednutí panelu je zkoušeno po dobu 100 hodin uhlíkovým světlem. Panel nesmí vykázat ztrátu lesku a barvy. Tepelná odolnost je zkoušena ohříváním panelu v peci po 24 hodin za teploty 70 st. C.
Odolnost vodovzdorných panelů je zkoušena za zvlášť extrémních podmínek. Panely jsou v daných intervalech sprchovány vodou 60 st. C teplou a sušeny horkým vzduchem. To vše 24 hodin denně po dobu 26 týdnů. Po uplynutí této doby nesmí být na panelech vidět známky opotřebení.
Odolnost proti ušpinění je zkoušena skutečně prakticky. Po čtyři hodiny byly vzorky vystaveny působení následujících látek:

 

 

1. jednoprocentní fosforečnan sodný
2. minerální olej
3. odrezovač
4. čpavek pro domácnosti
5. alkohol
6. homogenizované mléko
7. bělící roztok
8. cola s oxidem uhličitým
9. citronový džus z prášku
10. nerozmazatelná rtěnka
11. zvýrazňovač čínského typu
12. právě uvařená silná káva

Vše bez jakéhokoli efektu, panely zůstaly stejné jako před zkouškou

 

 

 

Rekona

Vše pro Vaší koupelnu, interiér či lodžii